Wrzesień 2014

Ciągle do przodu i ciągle "pod górkę".

Minął wrzesień i z powodu przeciągającej się awarii naszej strony internetowej, nie mogliśmy zamieścić postu za sierpień, nie wspominając o niemieckiej wersji strony, która "kuleje" od kwietnia. Prosimy o wybaczenie. Wspaniale jest jednak zakomunikować, że po wielu poszukiwaniach i rozpaczliwym komunikacie na f-b, odezwał się do nas wspaniały człowiek, który obiecał pomoc. Jesteśmy naprawdę niezmiernie wdzięczni. A do tego jest pasjonatem, rozmiłowanym w zabytkach, więc mamy wiele wspólnych tematów. DZIĘKUJEMY :-)

Skończyliśmy prace przewidziane w dofinansowaniach z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków. Aby móc to samo powiedzieć o pracach z zakresu dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, brak nam tylko okien do szczęścia. Liczymy dni do ich montowania.

Przydałby się sen zimowy, ponieważ jesteśmy wykończeni dwoma latami zmagań i prac ratunkowych.
Niestety - został nam jeszcze nasz piękny park. Nie wspominając o konieczności rozliczenia dofinansowań 2014 i złożenia wniosków na 2015. 

Trwa remont całej sieci wodnej w parku Johanna Hieronymusa von Herberstein - czterech stawów i potoku. Umowa została nam przedstawiona do podpisu dopiero 14 sierpnia 2014 roku, co spowodowało znaczące "obsunięcie terminowe". Modlimy się o pogodę by móc skończyć do końca roku.

Najwspanialszym wydarzeniem, które pomimo wielu obaw, odbyło się 27-28 września 2014 roku, była sesja naukowa: In Arce Grafenortum. Pałac w Gorzanowie - historia, kultura, rewitalizacja.

Goście merytoryczni i słuchacze - dopisali. Schnące mury w skrzydle administracyjnym - nie wystraszyły. Pomoc w przygotowaniu i organizacji - dopisała. Wystawa "Ein verlorenes Arkadien", użyczona przez naszego przyjaciela - Arne Franke, uatrakcyjniła surowe wnętrza, Dziewczęcy Zespół Wokalny ze Szkoły Muzycznej z Bystrzycy Kłodzkiej, pod kierownictwem pani Renaty Fiałkowskiej-Dumy - wspaniale podsumował pierwszy dzień...

Ale więcej - w relacji on-line: http://www.youtube.com/watch?v=VChP9ZWagIQ oraz na naszej stronie: http://www.palacgorzanow.pl/index.php/palac-park/sesja-naukowa-w-gorzanowie 

top