Maj 2015

W maju trwały prace porządkowe w "ogródku".
Doprowadzenie parku do normalności po ciężkich pracach ziemnych jest prawdziwym wyzwaniem.
Nie mamy w tej chwili finansowania na nasadzenia, ale nie możemy dopuścić do ponownego zdziczenia parku i zaprzepaszczenia efektu prac prowadzonych od 2013 roku. 
Pierwszy "gorzanowski czyn społeczny" w dniu 9 maja był bardzo udany - wraz z mieszkańcami wsi staraliśmy się doprowadzić do jako takiego porządku otoczenie pomiędzy stawem Meluzyny a skarpą. Mamy coraz więcej wolontariuszy chętnych do działań, więc może nie przegramy walki z chaosem.
Sukcesem majowym jest odbudowa muru od ul. Podzamcze i kawałek od ul. Bystrzyckiej, w sumie ok. 200 m.
Wstawimy konstrukcję drewnianą pod powojniki i od strony "ryneczku" będzie pięknie.
22 maja mieliśmy pierwszy koncert w naszej piwnicy. Zagrał go Roho Konar. Było naprawdę wyjątkowo. Kolejnym wydarzeniem był Dzień Dziecka na dziedzińcu głównym. Wspaniała zabawa dla małych i dużych!

Podpisaliśmy umowy o dotacje od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu, z UMiG w Bystrzycy Kłodzkiej oraz od MKiDN. Możemy rozpocząć kolejny etap prac zabezpieczająco-budowlanych w zabudowaniach pałacowych.

Odwiedził nas profesor Arno Herzig z żoną i Waltraud Simon, reprezentującą Erika-Simon-Stiftung. Mamy nadzieję na pomoc w odbudowaniu pałacowego teatru.

Pracownicy Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów oglądali pomieszczenie po pomieszczeniu i zastanawiali się nad zaleceniami, które pozwolą stworzyć we wnętrzach gorzanowskiego pałacu muzeum z prawdziwego zdarzenia. Teraz możemy spokojnie pracować dalej nad projektem rewitalizacji kompleksu.

Szkolimy się z funduszy unijnych i poszukujemy finansowania na wydanie pierwszej monografii o gorzanowskiej rezydencji. 

Ważne! Ogłaszamy konkurs na sporządzenie projektu budowlanego na remont/przebudowę kompleksu pałacowego w Gorzanowie w celu stworzenia w nim instytucji kultury. Zachęcamy do składania ofert! Więcej szczegółów tutaj:

top