Marzec 2016

Miesiąc spokojny? Tak mogłoby się wydawać, choć tak naprawdę trwały wytężone prace nad przygotowaniem dokumentacji, niezbędnej do otrzymania pozwoleń, które z kolei pozwolą Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawdzić, czy wytypowane prace na 2016 rok są właściwe i przygotować dla nas umowę dotacji.

Sprawozdanie finansowe i bilans za 2015 rok - także trzeba sporządzić i wysłać do końca marca 2016 roku.

W międzyczasie zauważyliśmy, że awaria budowlana, z którą mieliśmy w ubiegłym roku do czynienia nie pozostała bez wpływu na pałac... Niestety pojawiły się spękania w warstwie izolującej tarasy! Niedobra wiadomość. Będziemy się konsultować z wykonawcą prac w 2014 roku i pytać, co może zrobić, aby poprawić szczelność. Ostateczne pokrycie tarasów jeszcze przed nami, ale nieco ponad rok po zakończeniu prac pojawił się problem...

Wybraliśmy prace do wykonania w 2016 roku, które będą współfinansowane ze środków MKiDN. Wszystkie dotyczą skrzydła głównego pałacu. Efekt powinien być naprawdę widoczny, ale do października czeka nas dużo wytężonej pracy.

Tuż przed Wielkanocą otrzymaliśmy dodatkowe dwie wiadomości: jedną złą i jedną dobrą. Zła - nie będzie dotacji z Urzędu Marszałka Województwa Dolnośląskiego, pomimo wysokiej oceny naszego wniosku przez komisję.

Druga jest na szczęście dobra - z budżetu Miasta i Gminy Bystrzyca Kłodzka otrzymamy 20 000,00 zł na remont historycznych okien w skrzydle wschodnim przy dziedzińcu południowym. BARDZO DZIĘKUJEMY! Kwota wydaje się mała, ale trzeba brać pod uwagę, że budżet gminy jest ograniczony, a potrzeby - ogromne! Musimy teraz wytypować okna, które odzyskają swój blask. I szukamy dalszych środków, aby wyremontować pozostałe.

Dofinansowanie, o które wnioskowaliśmy z budżetu Województwa Dolnośląskiego, miało nam pomóc dokończyć prace zabezpieczająco-budowlane w skrzydle wschodnim przy dziedzińcu południowym, czyli dawnych apartamentach hrabiny von Herberstein. Szkoda...

Miła wiadomość - nasza wspaniała wolontariuszka - Ola Cebula, przekazała nam piękne zdjęcia z wczesnowiosennego spaceru w przypałacowym parku. DZIĘKUJEMY i prezentujemy!

Wszystkich, którzy mogą i chcą nam pomóc, prosimy o darowizny na konto lub zasilanie skarbony wystawionej w pałacu! I oczywiście - wszystkim DARCZYŃCOM NAJPIĘKNIEJ DZIĘKUJEMY!

top