Gorąco zapraszamy na nadchodzące wydarzenie Ratujemy Pałac Gorzanów – nową przestrzeń dla kultury, sztuki i edukacji artystycznej.

Organizatorzy pragną, aby Pałac w Gorzanowie, do niedawna znajdujący się w stanie katastrofy budowlanej, stawał się w miarę trwającej odbudowy cennym ośrodkiem na kulturalno-turystycznej mapie Kotliny Kłodzkiej.

Wydarzenie odbędzie się w ramach rewitalizacji zabytku poprzez sztukę; chcemy aby pałac powrócił do swej kulturotwórczej funkcji i stał się międzynarodowym centrum kultury, sztuki, edukacji artystycznej, przyjaznym dla środowiska lokalnego i rozwijającym współprace transgraniczną.

 

Czesi ratują Pałac Gorzanów

17 września wielki koncert Rock Opery z Pragi!

Event rozpocznie się o godzinie 19.30 na drugim dziedzińcu Pałacu w Gorzanowie.

 

Przywracając tradycje teatralne obiektu, w którym ponad sto lat temu wystawiano sztuki Goethego, Szekspira, Schillera – zaprosiliśmy dla Państwa „Antygonę” - sztukę antyczną w wersji rockowej! Znana tragedia antyczna zabrzmi na dziedzińcu pałacowym w nowej formie rockowej muzyki połączonej ze śpiewem operowym, tańcem i przepięknym light designem w murach pałacowych które staną się scenografią opery.

Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny, liczymy jednak na datki pieniężne które będzie można wrzucać do skrzynek w celu dalszego ratowania pałacu.

www.palacgorzanow.pl
www.rockopera.cz/antigona
www.facebook.com/rockopera.cz

Recenzje „Antygony” Rock Opery Praha

„Antygona jest czeskim ekwiwalentem słynnej rockowej opery Jesus Christ Superstar (…) Sposób połączenia przeciwstawnych gatunków muzycznych jak rock i współczesna muzyka poważna jest niezwykle odkrywczy. Milan Steigerwald jest kompozytorem „z ręki Boga”.

Jiři Stranský - czeski pisarz, scenarzysta, dramaturg, tłumacz, odznaczony Artis Bohemiae Amici

„Rockowe dzieła Milana Steigerwalda odznaczają się niezwykła tektoniką zawierającą dramaturgię solowych i zespołowych partii oraz kulminację w efektownym finale a język jest w swojej harmoniczności wyrafinowany, rytm zaskakuje nieoczekiwanym metrum...”

Jiři Germont – czeski kompozytor, reżyser radiowy i producent muzyczny; od 1990 kierownik reżyserii muzycznej w Czeskim Radiu (Český rozhlas)

 

Ratujemy Pałac w Gorzanowie 17 września 2016, godz 19:30

 

 

top